Спогади. Голодомор 1932-33 років

Спогади. Голодомор 1932-33 років

Ми розпочинаємо розміщувати спогади про найжахливіший період в історії села, а саме Голодомор 1932-33 років. Перші матеріали нам надав Шевчук Сергій Якимович - учитель історії Пятківської середньої школи. Його учні провели бесіди зі своїми рідними, що пережили те страхіття і зібрали цікавий матеріал, який ми і пропонуємо Вам. Запрошуємо усіх не байдужих долучитися до цієї акції, поки ще є живі свідки тих страшних подій. Надсилайте свої матеріали на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Спогади. Голодомор 1932-33 років

Розповіді очевидців – Борисової Василини 1923 року народження та Гаврилюк Марії 1929 року народження – жителів села Пилипівка, які були записані ученицею 8 кл. П`ятківської середньої школи, Осипчук Тетяною, про страшну правду життя тих років…

Найстрашніше – було, це повна відсутність хоча б якоїсь їжі. Особливо це почало відчуватися з наближенням осінніх холодів. Запухлі, від голоду люди блукали полями, виколупуючи з промерзлої землі картоплю, варили її та їли. Легше було літом, можна було вживати до їжі калачики, клей, що виступав у тріщинах кори на деревах, можна було зловити і з`їсти якусь пташку. У 1933 році Борисова Василина і Гаврилюк Марія проживала в селі Пилипівка. Ті жахливі роки вони не можуть згадувати без сліз.
Тітка Василина розповідала, що в них не...

Детальніше...

Завантажити наступні 18 зображень