Зміст статті

7 липня 1941 року село було окуповано фашистами.
Під час німецько-фашистської окупаціі села колективне господарство було зруйноване і пограбоване. Настали чорні дні.
фашисти грабували колгосп і колгоспників. Збитки нанесені колгоспу «Пам'ять Леніна» за період окупації німецькими фашистами становлять: 15303037 крб./в старих грошах/.

В село було призначено зондерфюрера, який при допомозі німців та колаборантів поліцаїв заставляв працювати старих і малих. Всі вироблені продукти забирали німці, оплати праці не проводили, промтоварів не було. Вогонь добували кресалом. 33 юнаки та дівчини було вивезено до Німеччини.

Пам'ятник загиблим воїнам та загиблим односельчанам
Пам'ятник загиблим воїнам та загиблим односельчанам

Юнаків: Гулька Олександра Федоровича, Паронька Петра 0ксеневича за втечу з концтабору було розстріляно в Німеччині. Молоді дівчата Ляшук Анастасія Іванівна від непосильної праці померли. Онищук Харетина повернулася божевільною. Восени 1941 року було розстріляно 224 жителі села. Народ не корився фашистам. Проводилася підготовки до створення підпільної організації для боротьби з фашистами, але зрадник Мельничук Микола доніс в гестапо і було розстріляно бувших офіцерів Ляховецького Захара та Максимова.
Нескорені герої вели боротьбу з фашистськими загарбниками в партизанському з`єднанні полковника Шитова, 14 партизанів віддали своє життя в боротьбі проти окупантів: Складанюк Олександр Макарович, Саган Іван Тимофійович, Чистовський Олексій Федорович, Сінельников Іван Тимофійович, Сінельников Василь Карпович, Полторакін Василь Омелянович, Борисов Сергій Іванович, Смирнов Єфим Самсонович, Косіцький Лупан Михельович, Сінельников Гаврило Максимович, Колесніков Федот Вакулович, Колесніков Терентій Андріанович, Безпальчук Іван Семенович, Михальчук Василь Павлович.
Активними учасниками партизанського руху були: Денисюк Василь 0лександрович, Михальчук Макар Титович, Сінельніков Евстафій Купріянович, Полторакін Давид Мартинович, Борисов Гнат Парамонович, Полторакін Сидір Кіндратович, Громов Гаврило Ликашович, Колесніков Іван Андріанович
бич, Куанецов Ульян Степанович.
Костюкова Анастасія Юхимівна була зв'язковою. Особисто знищила двох гітлерівців, а одного доставила в партизанський загін живим.
3 січня 1944 року фашисти, відступаючи, спалили приміщення школи, живцем спалили громадян с. П'ятки Рижака Харитона і Рижака Василя.

Завантажити наступні 18 зображень