Житомирщина

  • nachtigall
  • nachtigall аватар Автор теми
  • Відвідувач
  • Відвідувач
8 років 2 місяців тому #63 від nachtigall
nachtigall створено тему: Житомирщина
Серед більшости українців, що проживали і проживають на території, яка найбільш уражена комуно-большевицьким та нинішнім російсько-імперським дурманом побутує хибна думка про те, що, мовляв, "бандерівські зарізяки" лютували десь там, "на Западній"... Як говорив товариш Саахов: "Может високо в горах, так єто, но не в нашем районе, да".
Так ось, брати-українці, читайте історичні монографії і майте з того велику користь. Не всі в Україні мовчать , бо благоденствують. Є патріоти, є сумлінні науковці, які своїми дослідженнями поборюють патякання табачніків і хорошковських. Насправді ОУН /обидва її крила/ в часи визвольних змагань діяла по всій Україні - від Карпат до Криму, в тому числі і в нас, на Житомирщині, зокрема у Чуднівському районі.
На стор.95 монографії Вікторії Жилюк "Діяльність ОУП та УПА на Житомирщині у 1941-1955рр." читаємо: "У Чуднівському районі організаційною роботою займався І.С.Мусій. Хоча структури ОУН району залишаються не з\'ясованими, можна з певністю стверджувати про їх наявність там у роки окупації. Так, у партійнихдокументах міститься інформація про те, що у травні 1942р. нацисти розстріляли бандерівців, які працювали у редакції газети "Визвольний шлях", а через шість місяців зазнали арешту завідувач районного відділу освіти та деякі директори шкіл, причетні до випуску букваря націоналістичного змісту/85.арк. 3-06/."
А то ми все думаємо, що роки Вєлікой Отєчєствєнной скрізь одні партизани та підпільники були. Але хто з окупантом боровся, а хто в москву дезу слав.
З цієї ж таки книги дізнаємося, що у вересні 1943 року у Чуднові фашисти стратили 80 членів оунівського підпілля.
Стратили 80 славних націоналістів... А чи було за всі роки совєцької окупації у Чуднові 80 комуністів?

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.

  • Bogun
  • Bogun аватар Автор теми
  • Відвідувач
  • Відвідувач
8 років 2 місяців тому #65 від Bogun
Bogun відповів в темі: Житомирщина
Доречі в сусідньому з П\'яткою селі Слободищах під час війни діяв гурток ОУН на чолі з місцевим учителем, який займався просвітницькою діяльністю. Оунівці мали аматорський театр, що ставив вистави з якими вони виступали в Слободищах і сусідніх селах...

Будь-ласка, Увійти або Відкрити рахунок, щоб приєднатись до розмови.

Час відкриття сторінки: 0.247 секунд
Завантажити наступні 18 зображень